Trenérovo ohlédnutí za letošní brankářskou školou

Přidal: Karel Horňák, 12.07.2012

 

Dobrý den, tak nám skončily v pořadí devátý a desátý ročník Letní brankářské školy. Na oba turnusy se sjelo rekordních 48 účastníků. Na první turnus dorazilo 29 a na druhý nakonec 19 účastníků.

 

Jako trenéři se nám kromě mě na kempu postupně představili Jirka Gabriel, brankář Českého Brodu, hráč Vitany Byšice Petr Jurčovský, hráč Mšena hostující na Vysoké Hynek Tříška a nakonec hráči Mšena Radek Mansfeld, Daniel Kolumpek a Jan Krúpa. Navíc se na nás přijel nejen podívat, ale i pomoci při tréninku další brankář Českého Brodu a náš nedávný trenér Jan Sova mladší.

 

1. turnus začal 1. července chvilku po poledni. Zde musíme zmínit, že dorazil i brankář jménem Massoud Abdelkader, který pochází z Egypta a u nás žje necelé dva roky. První trénink nás čekal ještě odpoledne, kdy jsme se spíše zaměřili na to poznat, jak kdo na tom výkonnostně je, abychom věděli, jak rozdělit další tréninkové jednotky a s kým na co se hlavně zaměřit. Následovala večeře a poté po 19 hodině ještě velký fotbalový zápas mezi sebou.

 

Nutno zmínit, že se nám rozrostla skupinka zhruba šesti a sedmiletých dětí na devět na 1. turnusu (samozřejmě jeden pětiletý). Právě tyto naše mladé naděje měly svoje vlastní speciální tréninky pod vedením Radka Mansfelda, Jana Krúpy a několikrát i Dana Kolumpka.

 

V následujících dnech se konaly brankářské tréninky jak dopoledne, tak odpoledne. Byly zaněřené jak na techniku chytání, tak i na odrazovou sílu. Na tu máme specialistu v podobě Petra Jurčovského.

 

Večer vždy následoval zápas, který se vždy hrál ve vysokém tempu a velkém nasazení. Zde se kluci střídali v brance a mohli jsme si udělat alespoň částečný obrázek, jak se chovají při opravdovém zápase.

 

Ve čtvrtek k nám dorazil na dopolední trénink trenér Štětí Jaromír Kala podívat se a poté i domluvit na absolvování přípravy s naším Míšou (Massoud Abdelkader).

 

Na závěrečný večer jsme připravily anketu o nejlépe pracujícího brankáře a hráče celého kempu. Zde každý trenér zvolil pět nejlepších a podle součtu bodů se udělalo pořadí. Zde jsme obdrželi pro ty nejmenší malé dárky od Elektrárny Mělník, něco jsme připravili my a hlavní ceny věnovala JS Agency. Zde se ještě hodí napsat, že jsme měli od města Mšena volný vstup na koupaliště.

 

tedy k samotnému pořadí (v přiložené fotogalerii jsou všichni účastníci vyfoceni při předávání).

 

Vezměme to odzadu – 16. místo: Štěpán Vávra (Znojmo), Martin Strnad (Všenory), David Cinka (Bohemians Praha), Tomáš Doležal (Admira Praha), Tadeáš Votava (Újezd nad Lesy), Dominik Hnízdil (Nové Strašecí), Tomáš Boudník (Spartak Příbram), Jan Rychlík (Chocerady), David Rainer, Jakub Macháček (ABC Braník), Matyáš Šimon (Horní Počaply), Michal Patka (Baník Most). 13. místo – 1 bod: Petr Havelka (Bohemians Praha), David Gorol (Pšovka Mělník), Kryštof Lichtenberg (Pšovka Mělník). 11. místo – 3 body: Filip Hnízdil a Filip Macháček (ABC Braník), jehož chvíle teprve měla přijít na 2. turnusu. 10. místo – 4 body: David Šandl (MFK Dobříš). 9. místo – 5 bodů: Nicolas Grochol (Bohemians Praha). 8. místo – 6 bodů: Ondřej Bleha (Spartak Příbram). 7. místo – 6 bodů: díky více nominacím nebo lepším umístěním Massoud Abdelkader. 6. místo – 7 bodů: Jakub Hnízdil.

 

A jsme u nejlepší pětky, kde to začínalo být velmi těsné. Jejich přístup k tréninkům a jejich morálka byla místy až neskutečná.

 

5. místo – 9 bodů: Jan Švehla (Hostivice). 4. místo – 9 bodů: Radek Lhotan (Union Vršovice 1896). 3. místo – 10 bodů: Martin Melichar (Příbram). 2. místo – 10 bodů: Vrabec Josef (Jičín). Absolutním vítězem se stal teprve šestiletý Aleš Rota z Becku Mělník!

 

Chci poděkovat firmě Adidasbenesport, která věnovala účastníkům kempu kartičky na nákup sportovního vybavení se slevou 40 % (!)

 

Daniel Hnízdil

Přidejte komentář

 
© 2009 Brankářská škola Běží na systému Wordpress